Trwa generowanie dokumentu...

Zakończono!

Pobierz

E-book: Handel w Internecie

Data: 2013-11-20 Kategoria: Ebooki

Rozwój Internetu ma wpływ na wszystkie dziedziny życia człowieka - w tym także na handel. Obecnie praktycznie każde zakupy da się zrobić w sieci - korzystając z popularnych portali aukcyjnych albo profesjonalnych internetowych sklepów. Handel w Internecie jest też dobrą szansą na rozwój własnego biznesu - pod warunkiem, że zna się jego podstawowe zasady.

Rodzaje handlu internetowego

Mimo iż w potocznym tego słowa znaczeniu handel internetowy kojarzy się z aukcjami i okazyjnymi zakupami, w praktyce jest to dość szeroka dziedzina biznesu. W związku z tym handel internetowy został odpowiednio sklasyfikowany.

Przede wszystkim można wyróżnić handel bezpośredni i pośredni. Pierwszy dotyczy sytuacji, w której cała transakcja odbywa się przez sieć, druga - kiedy dostawa towaru lub usługi odbywa się tradycyjnie.

Ponadto handel internetowy można sklasyfikować ze względu na strony transakcji - czyli konsumentów (Consumer) i firmy (Business). I tak, transakcje mogą odbywać się B2B, czyli między firmami, C2C - między konsumentami bądź odpowiednio B2C lub C2B.

Formalności przy zakładaniu firmy

Biznes w Internecie nie różni się od klasycznego, jeśli chodzi o niezbędne formalności. zatem przyszły przedsiębiorca musi przede wszystkim zdecydować, w jakiej formie funkcjonować będzie jego firma - do wyboru jest jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, jedna ze spółek osobowych lub kapitałowych.

Następny krok to rejestracja. W przypadku mniej zaawansowanych form działalności - jednoosobowa działalność albo spółka cywilna - będzie konieczne złożenie do urzędu gminy formularza CEIDG-1. Pozostałe spółki wymagają już zgłoszenia do Krajowego Rejestru Sądowego.

Rejestrując się podatnik musi także podjąć decyzję o formie opodatkowania podatkiem dochodowym. W przypadku księgowości uproszczonej można zdecydować się na zasady ogólne, podatek liniowy lub którąś ze zryczałtowanych form. Dodatkowo nie należy zapominać o podatku od towarów i usług VAT - także w tym przypadku często istnieje możliwość zdecydowania, czy chce się go opłacać, czy też wybiera zwolnienie. Nie należy też zapominać o uaktualnieniu informacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Data: 2013-11-20 Kategoria: Ebooki
pdf
e-book w formacie PDF (druk do ręcznego wypełnienia) Do wydrukowania e-booków PDF wymagany jest program Acrobat Reader w wersji 8.0 lub nowszej, dostępny na stronie Adobe
docx
e-book w formacie DOCX (edytowanie, wydrukowanie, zapisywanie) Do edycji e-booków DOCX wymagany jest program Microsoft Word 2010 lub nowszy.