Trwa generowanie dokumentu...

Zakończono!

Pobierz

E-book: Nowelizacja ustawy o PIT i CIT

Data: 2014-08-06 Kategoria: Ebooki

Polscy podatnicy powinni przygotować się na kolejne zmiany w przepisach podatkowych. W  2015 r. będą one dotyczyć zarówno osób fizycznych, jak i osób prawnych – a to za sprawą nowelizacji ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych.

Przyczyny nowelizacji ustaw o PIT i CIT

Ustawa o PIT oraz ustawa o CIT to podstawowe przepisy podatkowe, które obowiązują każdego polskiego podatnika. Obecnie planowana nowelizacja ma na celu przede wszystkim uproszczenie i ujednolicenie przepisów, w tym także wyeliminowanie niektórych niejasności interpretacyjnych.

Dodatkowo w ramach nowelizacji ustawo o PIT i CIT założono walkę z unikaniem opodatkowania.

Nowelizacja ustaw o PIT i CIT - najważniejsze zmiany

Co zatem ulegnie modyfikacji w 2015 r.? Podatnicy powinni przygotować się na nowelizację m.in. zmieniającą zasady opodatkowania spółek czy przychodów z lokat firmowych, wprowadzającą uproszczenie zasad poboru podatku przy mechanizmie cashback czy też umożliwiającą zastosowanie nowych zwolnień od podatku dochodowego.

Chcesz szczegółowo poznać nowelizację? Zapraszamy - bezpłatny e-book z najważniejszymi zmianami!

Data: 2014-08-06 Kategoria: Ebooki
pdf
e-book w formacie PDF (druk do ręcznego wypełnienia) Do wydrukowania e-booków PDF wymagany jest program Acrobat Reader w wersji 8.0 lub nowszej, dostępny na stronie Adobe
docx
e-book w formacie DOCX (edytowanie, wydrukowanie, zapisywanie) Do edycji e-booków DOCX wymagany jest program Microsoft Word 2010 lub nowszy.