Trwa generowanie dokumentu...

Zakończono!

Pobierz

Weterynarz a kasa fiskalna

Weterynarz a obowiązek posiadania kasy
Data: 2017-02-15 Kategoria: Zdaniem eksperta Tag artykułu: weterynarz a kasa fiskalna Autor: Angelika Borowska

Wraz z początkiem 2017 roku uległy zmianie przepisy w zakresie obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Czy jako weterynarz jestem zobowiązana do zakupu kasy rejestrującej i ujmowania na niej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej?

Sylwia, Kiełczów

 

Jak wynika z Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, zwolnienie to nie obejmuje świadczenia usług w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów. Nie wymieniono wśród wyłączeń, usług świadczonych przez weterynarzy.

Jednak proszę pamiętać, że jako weterynarz będzie Pani zobligowana do zakupu kasy fiskalnej i ujmowania na niej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, jeżeli przekroczy Pani limit sprzedaży 20.000 zł. Wówczas będzie miała Pani dwa miesiące na zainstalowanie kasy, licząc od miesiąca, w którym przekroczono obrót realizowany na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych.

Data: 2017-02-15 Kategoria: Zdaniem eksperta